Návrh, správa a bezpečnost sítí

Při správě nebo stavbě nových sítí a síťových služeb je hlavním parametrem funkčnost, která vychází z vhodné konfigurace infrastruktury. Kabeláž, switche, routery a firewally hrají zásadní roli při bezpečnosti celé počítačové sítě. Zvládnout veškerou péči s vlastními odborníky není pro žádnou firmu vůbec jednoduché.

Proto zákazníkům poskytujeme plnou IT podporu nejenom ve správě či budování sítí, ale i odborných konzultací, které jim šetří finanční prostředky do budoucna. Pro nás začíná zajištění služeb od analýzy vašeho připojení až po koncové zařízení.

Od začátku procházíme celou síť fyzicky bod po bodu a navrhujeme optimalizaci s využitím prvků vaší stávající sítě. Při kvalitně nastavené infrastruktuře bude mít vaše počítačová síť daleko lepší výkon, delší životnost a nám se bude lépe spravovat.

Stavba nových sítí

Pokud tvoříme novou infrastrukturu, je důležité si na začátku celého procesu odpovědět na to, jaký je požadavek na výkon celé sítě. K čemu jí budete potřebovat. Jakou má mít míru zabezpečení. Do jaké šíře ji chcete rozvíjet a jaké jsou systémové požadavky pro váš business. Otázky jsou jednoduché, ale při stanovování základních bodů nových sítí je nejdůležitější vaše upřímnost a otevřené plány. Bez nich těžko dosáhneme očekávaných výkonů.

Kontaktujte naše specialisty

Na naší síť se můžete spolehnout

Spolehlivá datová infrastruktura vychází vždy z univerzálního budování digitálních a analogových systémů se strategicky umístěnými přípojnými body. Doplňují se často přístupovými body WiFi sítě pro připojení veškerých mobilních zařízení. Samostatnou kapitolou při stavbě nové sítě je i vedení kabeláže, které musí být nejenom funkční, ale i estetické.

Nejčastější problémy našich zákazníků

Zásadní je logická uspořádanost celé sítě

Naším typickým zákazníkem je každý, kdo je připojen do sítě internet skrze router s jakýmkoliv síťovým prvkem (firewall, switch nebo wifi AP). Typickým problémem našeho zákazníka je nelogicky postavená síť. Často je to následek nesystémového rozšiřování z minulosti, kdy se přidávala kabeláž a aktivní prvky ad-hoc bez ohledu na funkčnost celku.

Analýza a rekonstrukce sítě

V rámci analýzy a následné rekonstrukce hodně implementujeme gigabitová připojení, ačkoliv je dávno standardem. V serverovnách se již konečně objevují 10Gbps spojení a vše se chystá na masové rozšíření (a tím zlevnění) 25 a 40 Gbps Ethernetu.

Nechte starost o IT na nás

Starejte se pouze o vlastní business a péči o telekomunikace a IT svěřte našim odborníkům. V DP Com Telu tyto služby poskytujeme velkým i malým společnostem přes 20 let a umíme pro vás zajistit optimální řešení ve všech situacích.

 

Certifikovaní partneři

Spolupracujeme s předními výrobci a distributory v oblasti IT a zabezpečení.

 

Vaše opora ve světě IT

IT outsourcing poskytujeme od drobných živnostníků až po největší korporátní klientelu.

 

Helpdesk 24/7 pro klienty

Naši operátoři jsou tu pro vás každý den. Poradíme vám a problém vyřešíme.

Máte zájem o více informací nebo potřebujete poradit?