Monitoring ZABBIX

Pro sledování sítí a jejich aplikací jsme si vybrali open source software Zabbix. Pomáhá nám monitorovat a hlídat všechna různá serverová spojení nebo další síťová zařízení, která jsou ve správě nás či našich zákazníků. Jeho hlavní výhodou je, že díky němu jsme schopni dohlížet na tisíce zařízení najednou a to při stále stejném vysokém výkonu.

Univerzální řešení

Dříve jsme k monitoringu používali Nagios, ale přešli jsme na Zabbix. Jeho využití v celé síti je mnohem širší a jednodušší. Dá se pro něj sehnat mnoho šablon a především se k němu dá hodně věcí doprogramovat a naskriptovat. Poslední dvě věci hojně využíváme především proto, že síťové prostředí našich zákazníků se od sebe pochopitelně liší.

Kontaktujte naše specialisty

Monitoring na míru

Monitorovací systém tak nelze uplatnit jako jednu šablonu pro všechny zákazníky, ale naopak se přizpůsobuje zvlášť každému z nich. Nejdůležitější je pro ně i pro nás určitě Dashboard, na kterém on-line můžeme vidět, co se právě v daný okamžik děje na serverech, síti, popřípadě na důležitých síťových prvcích nebo stanicích.

Výhody ZABBIX monitoringu

Včasné upozornění

Používáme ZABBIX pro zasílání alertů nejenom o aktuálním chodu monitorovaných zařízení. Kontrolujeme díky tomu například platnosti certifikátů, protože dostáváme upozornění před jejich vypršením.

Přehledná statistika

Díky dlouhodobému sledování daných zařízení máme obsáhlou statistiku, ze které se dají vyvozovat různé trendy na daných zařízeních. Je tak možné odhalit problém ještě před jeho vznikem nebo závažnějším projevením.

Předcházíme problémům

Sledování stavu a případných problémů je důležité všude. Je jedno, jestli jde o zákazníka s jediným serverem nebo velkou společnost se stovkami či tisíci infrastrukturních zařízení.

Nechte starost o IT na nás

Starejte se pouze o vlastní business a péči o telekomunikace a IT svěřte našim odborníkům. V DP Com Telu tyto služby poskytujeme velkým i malým společnostem přes 20 let a umíme pro vás zajistit optimální řešení ve všech situacích.

 

Certifikovaní partneři

Spolupracujeme s předními výrobci a distributory v oblasti IT a zabezpečení.

 

Vaše opora ve světě IT

IT outsourcing poskytujeme od drobných živnostníků až po největší korporátní klientelu.

 

Helpdesk 24/7 pro klienty

Naši operátoři jsou tu pro vás každý den. Poradíme vám a problém vyřešíme.

Máte zájem o více informací nebo potřebujete poradit?